Todos os Produtos
palavras-chave [ green fiber laser ] Combine 175 produtos.
Laser verde pulsado de 350 W com resfriamento a água integrado Nanossegundo
| Comprimento de onda: | 532nm |
|---|---|
| 532nm: | 350W |
| Largura do pulso: | <1.5ns |
Laser verde pulsado de 450 W com resfriamento a água integrado nanossegundo
| Comprimento de onda: | 532nm |
|---|---|
| 532nm: | 450W |
| Largura do pulso: | <1.5ns |
Resfriamento a água integrado a laser verde pulsado de nanosegundo 100 W
| Comprimento de onda: | 532nm |
|---|---|
| 532nm: | 100W |
| Largura do pulso: | <1.5ns |
Resfriamento a água Verde Pico Second Laser 50-200 W
| Comprimento de onda: | 532nm |
|---|---|
| Potencia média: | 100 W/200 W/300 W/500 W |
| energia de pulso: | 10-100uj |
Impressora 3D verde de 1280x1200mmx2000mm para impressão de liga de cobre de alta precisão
| Wear-resistant and antibacterial: | Various types of bearings, gears, pipeline valves, etc. |
|---|---|
| High absorption rate: | Covering high-reflective & refractory materials such as copper, gold, platinum, aluminum, tantalum, tungsten, etc., with a wider range of applicable materials, greatly improved molding efficiency, and effective protection of optical devices from damage |
| Build Volume: | 160x160x200mm |
Impressora 3D verde de alta condutividade térmica XH Software para componentes de transferência de calor
| Wider process window: | Most common materials process development is simple and fast, greatly improving process development efficiency. |
|---|---|
| Spot Diameter: | 20-40μm |
| Laser Source: | Independent Single-Mode Fiber Green Laser, 532nm, 500/1000W |
Impressora tridimensional verde de 30 μm Ag925 Material desenvolvido com tecnologia verde
| CuCrZr Material Matched: | 40μm |
|---|---|
| Product Name: | High quality large size 3D printer printing size 350x350x500mm 3d printer metal machine |
| CuCrZr Material Developing: | 60/80μm |
Impressora 3D verde antibacteriana com rolamentos resistentes à corrosão e software XH
| Wider process window: | Most common materials process development is simple and fast, greatly improving process development efficiency. |
|---|---|
| Wear-resistant and antibacterial: | Various types of bearings, gears, pipeline valves, etc. |
| Overall size: | 1280x1200mmx2000mm |
Material de impressão de platina de 30 μm Dispositivo de criação 3D verde para desenvolvimento de materiais Au
| Cu Material Matched: | 30μm |
|---|---|
| Product Name: | High quality large size 3D printer printing size 350x350x500mm 3d printer metal machine |
| Product Category: | Green 3D Printer |
Impressora 3D de metal a laser verde 160x160x200mm XH-M160G SLM Impressora 3D CNC Máquina de metal
| Small spot: | Higher energy density, easier molding of refractory metals and other materials, excellent printing effect of detailed features (minimum about 0.1mm), The excellent surface quality of printed parts |
|---|---|
| Overall size: | 1280x1200mmx2000mm |
| Corrosion resistance: | Water, oil and gas pipeline valves, various pumps and valves, coolers, evaporators, etc. |


